KOSOVA

Kosova ka bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës për të parandaluar përhapjen ndaj COVID-19.

Mediat kosovare, raportojnë se qeveria e ka marrë sot vendimin pas përkeqësimit të situatës dhe shtimit të rasteve me koronavirus.

Maqedonia e Veriut e ka pasur për një kohë të gjatë si rregull mbajtjen e maskës, madje të ndëshkueshme me gjobë nëqoftë se nuk mbahet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb