Sulmet me bomba ruse kanë shkaktuar vdekjen e një personi dhe kanë lënë të plagosur tre të tjerë në Kherson të Ukrainës.

Trupat ruse lëshuan katër bomba ajrore të drejtuara sot në zonën Nova Kakhova, duke vrarë një burrë të moshuar, raportoi Kyiv Independent.

Po ashtu raportohet se të paktën tre shtëpi u shkatërruan nga sulmet me bombë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb