Në situatën e jashtëzakonshme të krijuar nga Rusia së fundmi, lajmet kryesore lidhen me forcat ushtarake.

Një hartë e publikuar nga “REL” zbulon statistikat e shteteve në aspektin e fuqisë bërthamore.

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë 90 për qind të armëve bërthamore në gjithë botën.

Rusia është lidere me 5977 armë bërthamore, ndërsa SHBA kanë 5428.

E treta në radhë qëndron Kina me 350, derisa Franca ka 290 e Britania e Madhe 225.

Më poshtë mund ta shihni grafikun e plotë:

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb