NGA ZONJA VJOLLCA*

 

320 gr makarona

300 gr brokoli

1 thelpi hudhër

3 lugë gjelle vaj ulliri

50 gr djathë parmixhano

Kripë

 

Fillimisht vendosim makaronat të ziejnë për 9 minuta. Në minutën e 6-të vendosim në ujin e makaronave brokolin për 3 minuta. Ndërkohë në një tigan me 3 lugë gjelle vaj ulliri kaurdisim një thelpi hudhër ku më pas vendosim makaronat me brokolin. I trazojmë dhe i servirim të pudrosura me djathë parmixhano.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: