Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon hartën e re të lëvizjes dhe hapjes së aktiviteteve, duke filluar nga dita e sotme.

Manastirliu iu bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshë, pasi sipas saj, rifillimi i jetës kërkon më shumë vigjilencë për respektimin e rregullave, për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga koronavirusi.

“Nga dita e sotme, zgjerohet fasha orare dhe hapen një seri aktivitetesh dhe shërbimesh për qytetarët, por kërkohet më shumë vigjilencë për respektimin e rregullave, për të mbrojtur veten dhe të tjerët ?#COVID19?”, shkruan Manastirliu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb