Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar mesazhin e mjekëve shqiptarë e italianë.

Mjekët thonë se të gjithë duhet të mbajnë maska në këtë periudhë, duke u shprehur se vetëm kështu e me distancim social, mund të shmanget transmetimi i Covid-19.

Postimi i Ogerta Manastirliut:

A je aq i fortë sa të mbash një maskë?

Ju lutem dëgjoni thirrjen e mjekëve shqiptarë dhe italianë, që së bashku luftojnë ?COVID19?

#MbroVeten #MbroTëTjerët

#TëNdihmojmëEkipetMjekësore

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb