Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 386 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 205 vetëm në Shkup.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 16 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjithsej 194.231 raste, prej të cilëve 176.807 janë shëruar, kurse 6.799 kanë ndërruar jetë.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb