Mariah Carey ka njoftuar zyrtarisht për daljen e albumit të saj ‘Caution’ në 16 nëntor, katër vjet pas albumit të fundit “Me. I am Mariah… The Elusive Chanteuse”.

Disku përfshin edhe dy këngë të publikuara së fundi “GTFO” dhe “With You”, që kanë ngritur emrin e yllit të pop-it në playlistat ndërkombëtare.

Duke pritur për të dëgjuar “Caution”, Mariah ka nxjerrë një tjetër këngë, “The Distance” një bashkëpunim me Ty Dolla $ ign, ndërsa “With You ka tejkaluar tashmë 2 milion e 800 mijë streaming në Spotify dhe 2 milionë e 700 mijë shikime të përgjithshme në YouTube. Edhe “GTFO” vazhdon të jetë një sukses i madh me më shumë se 5 milionë rryma në Spotify dhe shikime në YouTube.

Deri tani, këngëtarja e famshme ka shitur 200 milionë albume dhe 18 nga këngët e saj janë hitet që kanë arritur vendin e parë në Billboard Hot 100 gjatë viteve. Gjatë gjithë karrierës së saj Mimi ka fituar 5 Grammy Awards, 19 World Music Awards, 10 American Music Awards dhe 14 Billboard Music AwardsDuke pritur për të dëgjuar “Caution”, Mariah ka nxjerrë një tjetër këngë, “The Distance” një bashkëpunim me Ty Dolla $ ign.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb