Një terrorist britanik që goditi me thikë dy persona vetëm 10 ditë pasi doli nga burgu ishte zotuar para se do të lirohej për të vrarë Mbretëreshën dhe do t’i bashkohej ISIS –it.

 

Sipas meiave britanike një hetim në Gjykatat Mbretërore të Mbretërisë së dëgjoi të martën se para se të lirohej, Amman kishte ndarë pikëpamjet me të burgosurit, përfshirë mënyrën se si ai donte të shënjestronte Mbretëreshën.

 

Angli

Ai gjithashtu ishte vënë nën mbikëqyrje 24-orëshe disa muaj para se të lirohej për shkak të mendimit dhe sjelljes së tij ekstremiste.

Amman po vuante një dënim prej 40 muajsh për përgatitjen dhe përfshirjen në akte terroriste në atë kohë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb