SARANDË

Mbyllet Qendra Shëndetësore në Spitalin e Sarandës. Shkak është bërë një rast me COVID-19. Pozitive ka rezultuar mjekja pediatre e Qendrës Shëndetësore në spitalin e Sarandës.

Për rrjedhojë është bërë karantinimi i familjes së mjekes njëherësh edhe i infermiereve të kësaj qendre dhe dezinfektimi i ambienteve. Ndërkohë që ka nisur hetimi epidemiologjik i rasteve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb