Debate të forta po zhvillohen në Open në Top Channel.

Debati kësaj radhe është bërë mes avokatit Spartak Ngjela dhe analistit Neritan Sejamini. Gjithçka nisi kur Sejamini tha se Ngjela e ka kollaj kur thotë që reformën po e bëjnë reformën.

“Është fakt, se them unë, më di për budalla ti mua”- tha Ngjela.

“Jo, e the këtë. Reformën po na e bën Amerika dhe jemi rehat”- tha Sejamini.

“Reforma është votuar nga Kushtetuta. Se kam votuar unë Kushtetuën”- ndërhyri sërish Ngjela.

“Kushtetuta është shkeluar në çdo aspekt të saj. Kur duhet të ngritej, SPAK-u dhe Gjykata Kushtetuese. Apo këto s’janë shkelje. Del dhe thua se reformën po e bën Amerika, të an japë edhe bukë Amerika dhe të rrimë rehat të gjithë”- i tha Sejamini./TCH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb