Cristiano Ronaldo vesh një shpatë dhe fustan tradicional saudit në një video të re me shokun e skuadrës Sadio Mane për të festuar kulturën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo dhe bashkëlojtarët e tij të Al-Nassr janë shfaqur në një video të re të veshur me veshje tradicionale saudite dhe duke përdorur shpata.

Ronaldo, 38 vjeç, kaloi në Arabinë Saudite në dhjetor të vitit të kaluar, por tashmë është përshtatur me jetën e Lindjes së Mesme me lehtësi.

Sulmuesi ka shtatë gola nga pesë ndeshjet e tij hapëse të sezonit të Ligës Saudite të Pro dhe fitoi Këpucën e Artë teksa skuadra e tij fitoi Kupën e Kampionëve të Klubeve Arabe, shkruan DailyMail.

Dhe, si dhe në fushë, ylli botëror është adaptuar edhe në jetën e Arabisë jashtë fushës – të cilën ai e demonstroi me paraqitjen e tij të shkurtër në video.

Futbollisti portugez, së bashku me shokët e skuadrës si Sadio Mane dhe Talisca, u shfaqën me veshje tradicionale saudite teksa kërcenin së bashku në fund të videos.

Ronaldo 1
Ronaldo 1

Klipi, i postuar në llogarinë e mediave sociale Al-Nassr, tregon tre fëmijë që kalojnë nëpër stadiumin e klubit dhe dallojnë një numër yjesh që angazhohen në aktivitete tradicionale.

Në fund të videos, Ronaldo shfaqet – përkrah Manes – me një xhaketë mëndafshi tradicionale arabe të zezë dhe një këmishë të bardhë, teksa në kokë ka edhe një shami tradicionale me të kuqe dhe të bardhë bashkë me një rreth të zi dhe shpatën në dorë.

Ndërsa ish-ylli i Liverpool-it ka veshur një të ngjashme me ngjyrë ari me të bardhë. Të tillë si Marcelo Brozovic, Otavio, Talisca dhe Alex Telles u shfaqën gjithashtu në video.

Titulli i videos, në Twitter, ishte: “Të gjithë së bashku. Për një flamur. Ne ëndërrojmë dhe arrijmë”, bashkë me një numër emoji.

Me Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite të shtunën, ka të ngjarë që video të jetë e lidhur me festimet që do të vazhdojnë gjatë fundjavës.

Al-Nassr ishte një nga skuadrat e pakta që nuk ishte në aksion të enjten mbrëma, si pjesë e një programi të ngjeshur të ndeshjeve të Ligës Pro Saudite.

Ronaldo 11
Ronaldo 11

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb