Kryetatri i Partisë Repulikane Fatmir Mediu ka publikuar në rrjetet sociale foto nga takimi me drejtues dhe ish drejtues të lartë të Ushtrisë amerikane.


“Takim me drejtues të shquar të ushtrisë Amerikane. Gjeneral George Casey ish shefi i shtabeve të ushtrisë Amerikane. Ne vitin 2006 së bashku me Gjeneral Casey në atë kohë komandant i kualicionit të FA në Irak, kemi zhvilluar në Tirane takim e Kualicionit të Lirisë së Irakut Gjeneral James Conway Komandanti i Marinsave Amerikanë. Gjeneral David Philips.” Shkruan Mediu bashkëngjitur fotove në facebook.(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb