Merkato është ende larg, por Real Madrid ka nisur punën që tani. Shumë futbollistë do të largohen nga Los Blancos, për t’i lënë vendin atyre në afrim.

Sipas medieve të huaja, vetëm njëri mes Iscos dhe Ceballos do të bëjnë gati valixhet. Drejtuesit e dijnë shumë mirë se çfarë do të bëjnë, pasi sipas asaj që thuhet, nga ekipi do të largohet vetëm futbollisti që siguron më shumë të ardhura nga shitja e tij.

 

Uju
Uju

 

 

Për mesfushorin nga Spanja, Isco ka më shumë interesim. Gjithsesi, për 30 vjeçarin nuk ka akoma një ofertë konkrete.

 

 

Real Madrid S Francisco Alarcon Isco L And Dani Ceballos R Celebrate Goal During La Liga Match B
Real Madrid S Francisco Alarcon Isco L And Dani Ceballos R Celebrate Goal During La Liga Match B

 

 

Sa i përket Ceballos, ofertat në vitin e kaluar nuk kanë qenë të larta, por këtë verë situata mund të jetë ndryshe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb