Banorët e Lagjes Demokracia në Mamurras, janë mbledhur ditën e sotme në protestë kundër kamionëve që kalojnë përmes lagjes duke krijuar shqetësime e problematika për banorët e zonës.

Gazetari Julian Shota raporton për BalkanWeb se këto mjete të tonazhit të rëndë, të cilat kalojnë në çdo orar nuk janë vetëm shqetësim për banorët, por kanë filluar të dëmtojnë dhe asfaltin që kalon përmes lagjes.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: