Policia italiane ka arrestuar në aeroportin e “Fiumicino” një prej krerëve të kartelit të Sinaloas. Tgcom shkruan se 43-vjeçari Ramon Cristobal Santoyo, njihet me nofkën “Doktor Wagner”, ortak i El Chapo-s.

Mësohet se ai ishte një prej organizatorëve të trakut të drogës nga Meksika drejt SHBA-ve, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuzat për trak të drogës dhe pastrimit të parave.

Po ashtu raportohet se për të ishte lëshuar një urdhër ndërkombëtar arresti që prej vitit 2016.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb