TIRANË- Sot janë betuar 61 anëtarët e rinj të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Mes tyre për herë të parë këtë vit është një këshilltare e mbuluar me shami, e cila përfaqëson Partinë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Bëhet fjalë për këshilltaren Albina Nanaj, një ndër tre anëtarët e PDIU-së.

Ndërkohë Nanaj, vetëm pak minuta para nisjes së mbledhjes së Këshillit Bashkiak i ka drejtuar një lutje Zotit duke i kërkuar t’i lehtësojë punën. “Zoti im ma zgjero gjoksin tim! Dhe më lehtëso në këtë punë timen! Ma zgjidh nyjën e gjuhës sime! Që ta kuptojnë fjalën time!”, shkruan Nanaj në facebook.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb