Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Sociliste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me ngjarjen tragjike që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës u sulmua nga kriminelë të armatosur.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve, shoqeve, mësuesve të shkollës, që humbën më të dashurit në këtë sulm.

“Lutemi që i plagosuri të ketë shërim të shpejtë. Policia e Kosovës duhet të çojë sa më parë para drejtësisë këta kriminelë, të cilët meritojnë një ndërshkim ekstrem”, shkruan Balla.

Postimi i Ballës:

💔 Jemi pa fjalë e shumë të prekur nga ngjarja tragjike që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Gllogjan të Deçanit ku një autobus me nxënës u sulmua nga kriminelë të armatosur. Në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste🌹🇦🇱 u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve, shoqeve, mësuesve të shkollës, që humbën më të dashurit në këtë sulm. Lutemi që i plagosuri të ketë shërim të shpejtë. Policia e Kosovës duhet të çojë sa më parë para drejtësisë këta kriminetë, të cilët meritojnë një ndërshkim ekstrem.

Jemi me ty Kosovë🇽🇰e dashur në këtë moment të dhimbshëm, në prag të festës së flamurit kuq e zi🇦🇱🤗

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: