Në janarin e 2021-it, një familje e re iu bashkua Shtëpisë së Bardhë dhe pas ceremonisë së inagurimit, është koha të njiheni më mirë me Biden-at!
1. Fillojmë me presidentin e zgjedhur: Joseph R. Biden!

B1 3
B1 3

2. Kalojmë tek Zonja e Parë e Amerikës, Dr. Jill Biden. Gjatë gjithë karrierës së saj, Jill Biden i është dedikuar edukimit. Ka dhënë mësime anglishteje dhe leximi si dhe ka punuar me të rinj që kanë probleme emocionale në një spital psikiatrik.

B2 2
B2 2

3. Neilia Hunter Biden. Neilia ishte gruaja e parë e presidentit, e cila fatkeqësisht ndërroi jetë në një aksident me makinë ku u plagosën edhe djemtë e saj, Beau dhe Hunter. Në aksidentin tragjik ndërroi jetë edhe vajza e tyre Naomi.

B3
B3

4. Joseph “Beau” Biden III- Beau, djali i presidentit i cili ishte gjithashtu shok me Kamala Harris ndërroi jetë në 2015-ën, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë në tru.

B4
B4

5. Robert Hunter Biden- Djali tjetër i Joe Biden. Avokat dhe investitor bankash, ai hoqi dorë nga politika për t’ja lënë këtë detyrë të atit dhe vëllait të ndjerë.

B5
B5

6. Ashley Biden- Ajo është vajza e Joe dhe Jill Biden. Aktiviste, filantrope, punonjëse sociale dhe dizajnere mode!

B6
B6

7. Natalie Naomi dhe Hunter Biden II- Nipërit e Joe Biden. Fëmijët e djalit të ndjerë Beau Biden.

B7
B7

8. Naomi, Finnegan dhe Maisy Biden-Presidenti dhe fëmijët e djalit tjetër nga martesa me gruan e parë.

B8
B8

9. Sigurisht, pjesë e familjes janë edhe Champ dhe Major Biden, qentë besnikë të familjes gjigante!

B9
B9

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb