Nuk ka surpriza në ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, madje skuadrat pretendente fituan përsëri, duke avancuar në fazën çerekfinale. Tirana u mjaftua me një gol, Partizani shënoi 3, ndërsa Kukësi shpërtheu me 5 gola. Mësohen edhe çiftet e turit tjetër.

Sipas kalendarit të përcaktuar tashmë ndeshjet e para të turit çerekfinal do të zhvillohen më 1 mars, ndërsa kthimi më 15 mars. Ndeshjet e turit gjysmëfinal do të luhen në datat 26 prill dhe 10 maj, ku shorti mes katër skuadrave do të jetë i lirë.

GRUPI A

TIRANA 1-0 LUSHNJA

59’ Lushkja

PARTIZANI 3-0 KORABI

38′ Sota, 43′ Da Silva, 62′ Hoti

KASTRIOTI 0-0 DINAMO

VLLAZNIA-BYLIS (NESËR, NDESHJA E PARË 2-0)

 

NË ÇEREKFINALE

PARTIZANI-VLLAZNIA/BYLIS

KASTRIOTI-TIRANA

 

GRUPI B

LAÇI 2–0 TOMORI (3-1)

Biba 61′, Myrta 83′

KUKËSI 5–0 APOLONIA (0-0)

Peposhi 18′, Barbosa 49′, Domi 65′, 82′, Berisha 68′

EGNATIA 1–1 SKËNDERBEU (1-0)

Fernando 54′ / Agbekpornu (A.G) 45+2′

TEUTA-ERZENI (NESËR, NDESHJA E PARË 1-1)

 

NË ÇEREKFINALE

KUKËSI-TEUTA/ERZENI

EGNATIA-LAÇI

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb