TIRANË

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, duke komentuar ngërçin e Gjykatës Kushtetuese, thotë se opinionin Venecias është i domosdoshëm.


Përmes një mesazhi në “Twitter”, Balla shkruan se “Kuvendi duhet të rishikojë legjislacionin për të shmangur krijimin e situatave që pengojnë në mënyrë abuzive funksionimin e organeve kushtetuese”.


Reagimi i Ballës:

“Sa kohë kundërshtarët e Reformës në Drejtësi vijojnë tentativat për pengimin e saj, Kuvendi duhet të rishikojë legjislacionin për të shmangur krijimin e situatave që pengojnë në mënyrë abuzive funksionimin e organeve kushtetuese. Opinioni i domosdoshëm & i mirëpritur.”


  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb