Mediet botërore kanë publikuar momentet e tmerrit, kur është plagosur një grua nga policia, brenda ndërtesës së Kongresit Amerikan, e cila fatkeqësisht ka ndërruar jetë nga plagët e rënda.

Nga protestat mbetën të vrarë katër persona, si dhe me dhjetëra të plagosur, ndërsa deri më tani janë arrestuar 52 persona. Protesta u thirr nga Presidenti në detyrë, Donald Trump, pasi nuk pranon rezultatin e zgjedhjeve të nëntorit, që nxorën fitues Joe Biden.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb