TURQI

Gazeta turke “Sabah” ka shkruar një shkrim, ku i referohet një parashikimi të Nostradamusit, sipas së cilit Turqia dhe Greqia do të shkojnë në luftë të përgjakshme me njëra-tjetrën gjatë vitit 2019.

“Parashikimet e frikshme të Nostradamusit”, është titulli i gazetës të madhe turke. Kjo media nënvizon se në vitin 2019 do të ketë tërmete të fuqishme që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre.

Këtij shkrimi të medias turke iu referua edhe media greke “Zougla”, që thotë se parashikimi është vërtetë i frikshëm.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Në Greqi janë debatuar së fundmi zhvillimet ne Turqi dhe zgjedhjet e fundit, ku Erdogan po përpiqet të mbajë nën kontroll me “detyrim” Stambollin.

Shteti grek u godit gjithashtu së afërmi nga zjarre vdekjeprurëse, ku viktima mbetën qindra vetë.

Disa prej parashikimeve të Nostradamus kanë dalë të sakta, por në disa raste të tjera ai ka gabuar.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb