Boris Johnson gjatë fjalës së tij në Parlamentin anglez ka kërkuar falje ditën e sotme për përçarjen e shkaktuar nga rregullat e vetë-izolimit.

Por kryeministri thotë se izolimi i kontakteve është një mbrojtje “jetësore” kundër Covid.

Industria e përpunimit të mishit në Mbretërinë e Bashkuar paralajmëron se masat anti-Covid po bëjnë që prodhimi të ngecë.

“Ne kemi arritur ta mbajmë zinxhirin e furnizimit në punë por ne kemi filluar të dështojmë”- thotë shefi i industrisë.

Rreth 92% e të rriturve në Mbretërinë e Bashkuar kanë antitrupa Covid, thotë ONS ndërsa interesi për borxhin kombëtar të Mbretërisë së Bashkuar arriti në 8.7 miliardë funte në qershor.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb