Prej disa ditësh Zvicra ka ashpërsuar masat ndaj përhapjes së Covid-19 duke kërkuar “Pasaporta vaksinimi”  në të gjitha baret dhe restorantet.

Por qytetarët zviceranë kanë gjetur një mënyrë ideale për për të shijuar pijen dhe ushqimin në rrugët e Zvicrës edhe pse jo në restorante. Ata kanë organizuar piknik jashtë restoranteve duke i lënë ata pothuajse bosh.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb