Enver Petrovci është një prej artistëve më të mëdhenj shqiptarë.

Aktori dhe regjisori ikonë ishte pjesë në rubrikën “180 sekonda” ku u pyet për teatrin dhe shumë pyetje tjera.

Ai foli edhe për jetën personale, ndërkaq nuk hezitoi të përshkruante edhe femrën.

“Unë jam në një fazë që kam nevojë për dashuri dhe femra ime ideale është pikërisht ajo që di të dhurojë dashuri”, u shpreh Petrovci në Top Channel.

Dashuria është një gjë shumë sublime dhe e vetmja që kemi nevojë sipas aktorit të njohur.

Duket se Petrovci në këtë paraqitje të tij të fundit u përkujdes që të përçojë edhe një mesazh sa më të mirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb