Futbollisti brazilian Robinho ka prekur fundin. Ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Milan u përball në gjykatën e shkallës së tretë, për shkak të përdhunimit të një vajze shqiptare. Gjykata mori vendimin përfundimtar për brazilianin.

Ai së bashku me shokun e tij Ricardon janë dënuar me nëntë vite burg. Ngjarja daton që në vitin 2013. Avokatët e lojtarit e kundërshtuan këtë fakt dhe paraqitën një apelim, por që u refuzua.

Robinho aktualisht është pa kontratë që nga viti 2020, ku ndërpreu bashkëpunimin me Santos vetëm 6 ditë pas firmës. Arsyeja ishte kjo situatë. Tashmë autoritetet braziliane duhet të ekstradojnë sulmuesin drejt Italisë, ku duhet të kryejë dënimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb