Napoli do të përballet me Veronën në transfertë të hënën, në kuadër të Serie A. Trajneri i napoletanëve, Lucciano Spalleti ka vendosur që të lërë në shtëpi mesfushorin Fabian Ruiz. Shkaku për këtë vendim nuk ka të bëjë me ndonjë dëmtim, por Ruiz është i lidhur për një kalim të mundshëm te ekipi i PSG.

26 vjeçari spanjoll luan me blutë që nga sezoni 2017. Në karrierën e tij ka edhe skuadra si Betis e Elche.

Lista e Napolit:

 

Porta: Marfella Davide, Meret Alex, Sirigu Salvatore

 

Mbrojtja: Di Lorenzo Giovanni, Jesus Juan, Kim Minjae, Mario Rui Silva Duarte, Olivera Mathias, Ostigard Leo, Rrahmani Amir, Zanoli Alessandro

 

Mesfusha:Anguissa Frank, Demme Diego, Elmas Elif, Lobotka Stanislav, Zerbin Alessio, Zieliński Piotr

 

Sulmi:

Kvaratskhelia Khvicha, Lozano Hirving, Osimhen Victor, Ounas Adam, Politano Matteo

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: