Të enjten e kaluar bota e muzikës ‘u trondit’ nga publikimi i këngës ‘Sessions #53’ të Bizarrap dhe Shakira. Teksti shpërthyes, i cili sulmon ish-in e saj Piqué, ka pasur pasoja të forta.

Megjithatë, referencat më të diskutueshme në këngë nuk janë ato për Pique-n, por për të dashurën e tij aktuale, Clara Chía. Mesa duket e reja nuk po ndihet mirë në këtë rreth dhe ka kërkuar ndihmë psikologjike.

“E ndalojnë në rrugë për ta pyetur se kush është, i këndojnë këngën, të gjithë e njohin dhe pasi është një vajzë mjaft e turpshme…”, tha Lorena Vazquez e ‘Mamarazzis’ një javë më parë.

Këtë të shtunë në ‘Fiesta’, gazetari Saul Ortiz ka dhënë një përditësim mbi situatën në të njëjtën linjë.

“Ajo ka rreth tetë ditë në shtëpinë e prindërve, duke punuar nga shtëpia”, tha Ortiz.

“Ajo ka nevojë për mbështetje sepse disponimi i saj nuk është i mirë. Nuk është e lehtë të jesh një vajzë 23-vjeçare dhe të jesh në buzët e Spanjës dhe të gjithë botës.”

Clara Chia trajtohet për sulm ankthi.

Këtë të martë është bërë e ditur se Clara Chia është dashur të trajtohet në një spital në Barcelonë pasi ka pësuar një sulm ankthi për shkak të asaj që po kalon, sipas ‘Mamarazzi’ve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb