Indonezia dhe Timori Lindor po përballen me një tragjedi për shkak të motit të keq që ka sjellë përmbytje.

71 viktima numërohen deri më tani si dhe 50 të të tjerë që nuk gjenden dhe janë shpallur të zhdukur.

Ndërkohë mijëra shtëpi janë nën ujë dhe kjo nuk është hera e parë që Azia Juglindore goditet nga të tilla fatkeqësi natyrore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb