Ish kryeministri Berisha ka publikuar në facebook një video dërguar nga qytetarët lidhur me situatën nga zjarret në Shëngjin.

Në postimin bashkëngjitur videos, ndërsa publikon edhe mesazht e qytetarëve. Berisha shkruan se flakët poi u afrohen shtëpive. Ndër të tjera Berisha akuzon drejtuesit vendor se nuk po merr masat e duhura për normalizimin e situatës.

Postimi i plotë:

Shengjini ne zjarr, flaket iu afrohen shtepive!

Po digjen varrezat e qytetit

Narkohorrat e narkoqevetise bejne sehir ap vazhdojne te qete pushimet!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital!
Zoti Berisha qa ban kshu my shtet nuk i han kuji me dal me fik se jan me pushime per vete Shengjini Po digjet zjarrfikset spo vijne
Doktorr flaka Po afrohet neper shtepiaJa edhe dita e par e rilindjes me pjerin me kete vrases qe nuk i mjafton me i vra ni nga ni por don ti djeg gjith per ni her
Pershendetje doktor ne shengjin zjarri vazhdon te rritet dhe shteti ben sehir Po digjen edhe varrezat e qytetit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb