Presidenti iranian Ebrahim Raisi do të udhëtojë në Katar të hënën për të takuar emirin e Katarit dhe për të marrë pjesë në një takim të Samitit të Forumit të Vendeve Eksportuese të Gazit (GECF).

Presidenti Raisi do të nisë të hënën një vizitë dyditore në Katar me ftesë zyrtare të Emirit të Katarit Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani.

Katari do të presë një samit të eksportuesve kryesorë të gazit natyror, përfshirë Iranin, në ditët në vijim.

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohammed bin Abdulrahman Al Thani, në një takim më 27 janar 2022, i dërgoi një ftesë zyrtare emirit të Katarit Presidentit iranian Ebrahim Raisi për të marrë pjesë në një takim të Samitit të Forumit të Vendeve Eksportuese të Gazit (GECF).

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb