Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar për protestën e banorëve  tek “Unaza e Re”.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Vasili shkruan  se të gjithë ato që nuk do të japin në mënyrë të drejtë dëmshpërblimin për banorët e Tiranës do të kenë një fund të hidhur.

“Jane fryre si gjela dhe kane perfunduar si jashteqitje. Kafshet hajdute te pushtetit kane surrat dhe i quajne qytetaret shpellare,se kerkojne hakun e tyre demshperblimin pasi duan tju prishin shtepite djersen e gjakun e jetes se tyre.

Keto kafshe hajdute do te kene nje fund te hidhur si te gjithe legenat qe ka pare ky vend qe jane fryre si gjela dhe kane perfunduar si jashtëqitje”, shkruan Vasili.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb