TIRANË

Studentët vijojnë të sfidojnë kushtet e vështira të motit, ku për post temperaturave të ulëta, problematikë tjetër e shtuar janë edhe reshjet e shiut të cilat kanë qenë prezente gjatë ditës së sotme, por edhe gjatë mbrëmjes.

Nga bulevardi përballë kryeministrisë, studentët kanë deklaruar se shefi i qeverisë po tenton të blejë rreth 200 studentë, me synim që të takohet me ta nesër në Kuvend.

Studentët gjithashtu shtuan mes tjerash se do të demaskohen të gjithë ata që bien pre e kësaj duke nënvizuar se studentët të tillë, që blihen dhe mashtrohen për një dialog, nuk do të jenë më pjesë e grupit të tyre.

“Edi Rama po blen studentë, rreth 200  studentë. U ka dhënë lekë për të realizuar gjoja një takim për dialog. Ata nuk janë pjesë e jona dhe ne do i demaskojmë. Nesër i ftojmë të gjithë të protestojnë”, thanë studentët.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb