Atletico Madrid nuk mund të kryejë merkato në hyrje dhe për këtë u sigurua që Antoine Griezman të mos largohej nga klubi duke nënshkruar një kontratë të re. Nëse çdo gjë për francezin mund të thuhet se është e sigurtë, ndryshe qëndron situata për portierin Jan Oblak.

PSG është në kërkim të një portieri dhe sipas “Goal.com” objektivi primar është Jan Oblak, pjesë e Atletico Madrid. Në këtë rast problemi vijon të mbetet i njëjtë, por kur në mes futen 100 mln euro atëherë barrierat bien.

Atletico Madrid's Jan Oblak
Atletico Madrid’s Jan Oblak

Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle francezët janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lojtarit, 100 mln euro, ç’ka nuk do i lejonte zgjidhje tjetër “ el colchoneros” veçse të pranonte ofertën e majme për zgjidhjen e kontratës. Gjithmonë nëse dëshira e “gardianit” është që të transferohet në “Ligue 1”.

AC Milan goalkeeper Gianluigi Donnarumma during the Serie A soccer match between AC Milan and Chievo at the San Siro stadium in Milan, Italy, Wednesday, Oct. 28, 2015. (AP Photo/Antonio Calanni)
AC Milan goalkeeper Gianluigi Donnarumma during the Serie A soccer match between AC Milan and Chievo at the San Siro stadium in Milan, Italy, Wednesday, Oct. 28, 2015. (AP Photo/Antonio Calanni)

Drejtuesit e PSG kanë gati edhe një plan b nëse nuk arrihet transferimi i sllovenit. Në orbitën e francezëve që pas të enjtes është përfshirë edhe Giggi Donnarumma i cili nëpërmjet agjentit konfirmoi se nuk do e zgjaste bashkëpunimin me Milanin.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb