Real Madrid pas një serie rezultatesh negative ka arritur të rikthehet te fitorja në një transfertë të vështirë si ajo e Sevilla-s.

Madrilenët kësaj here i ka ndihmuar portieri kundërshtar Bono që realizoi autogol në portën e tij.

Të dyja ekipet vinin me moral të zbrazët në këtë përballe prej disfatave të rënda në Champions League, por duket se madrilenët pas një mungese të gjatë tek fitorja janë rikthyer tek 3 pikët që e çojnë në vendin e tretë në La Liga.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb