Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1694 teste për koronavirus, ndërsa 225 raste kanë rezultuar pozitivë.

Prej tyre në Shkup-96, Kumanovë-8, Shtip-7, Prilep-8, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-5, Manastir-8, Ohër-2, Kavadar-6, Gostivar-2, Gjevgjeli-1, Strumica-11, Kriva Pallanka-7, Radovish-1, Koçani-17, Pehçevë-1, Berovo-10, Vallandovë-3, Vinica-1, Dellçevë-2, Kratovë-1, Shën Nikollë-6, Kërçovë-4.

Gjithashtu, raportohet se është rritur sërish numri i viktimave nga Covid-19, ku në 24 orë kanë ndërruar jetë edhe gjashtë pacientë.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 96 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 18.363, prej të cilëve 15.164 janë shëruar, ndërsa 749 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.450.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb