Birmani

Ulje spektakolare e nje avioni me se paku 89 persona ne bord. Avioni i linjes Myanmar National Airlines në Birmani ka pësuar defekt në sistemin e rrotave të përparme, vetëm pak para uljes, por piloti ka mundur të beje mrekulli duke e ulur edhe pa to shkruan The Guardian.

Në kushte emergjence piloti provoi uljen e avionit vetëm me rrotat e pasme, duke frenuar me pjesën e përparme të avionit. Pasagjet të tmerruar, kane treguar se kishin parë tym pasi ishin ulur.Fatmirësisht nuk asnjë të lënduar nga incidenti.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb