Antonio Rudiger do të bashkohet me Real Madrid. Mbrojtësi i njohur ka  javë që ka zyrtarizuar largimin nga Chelsea dhe pritej të mësohej skuadra e re. Sipas asaj që shkruajnë mediet, lojtari do  nënshkruajë një kontratë që do të mbajë të lidhur me klubin madrilen deri në vitin 2026. Sa i përket pagës, Rudiger do përfitojë 6.8 milionë euro në sezon.

 

 

Tt
Tt

 

29 vjeçari ka një CV interesante, ku më parë ka qenë pjesë e Romës, Stuttgartit apo edhe të rinjve të Dortmundit.  Për të kjo do jetë aventura e parë në Spanjë.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb