Ministria ruse e Mbrojtjes ka nënshkruar një kontratë për prodhimin e raketave ‘Sarmat’.

Njoftimi u bë gjatë forumit të Ushtrisë 2022.

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi në qershor se Sarmats do të funksionojnë në Rusi deri në fund të vitit dhe se ata do t’i japin Rusisë garanci sigurie “kundër kërcënimeve aktuale” dhe do t’i bëjnë të mendojnë mirë ‘ata që kërcënojnë’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: