Rusia ka dëbuar këtë të premte 10 diplomatë rumunë si kundërpërgjigje të dëbimeve të bëra nga Bukureshti.

Ministria e Jashtme e Moskës, ka kundërshtuar përpjekjet rumune për të fajësuar Rusinë për krimet e luftës në Ukrainë.

Gjithashtu autoritetet ruse bënë me dije se është dëbuar edhe një anëtar i ambasadës bullgare.

Ndërkohë më shumë se 300 diplomatë ruse janë dëbuar nga kryeqytetet europiane pas sulmeve ushtarake në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb