Recete nga znj Eneida
Përbërësit

200 gr domate qershi
Një dorë rukola
2 pjeshka të prera në feta
100 gr djathë kaçkavall
3 lugë uthull molle
1 lugë pesto
5-6 lugë vaj ulliri
Kripë
1 lugë mustardë

Përgatitja
Pjeshkat dhe djathin kaçkavall i skuqim në një zgarë me pak vaj. Shtrojmë në pjatë rukolan dhe domatet e prera në mes. Vazhdojmë me djathin dhe pjeshkat. Përgatisim salcën duke rrahur uthullën me vajin, peston, kripën dhe mustardën. Ia shtojmë sallatës bashkë me pak fara susami lart.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: