Interi ka prishur më në fund kontratën me Alexis Sanchez. Klubi milanez dhe sulmuesi nga Kili kanë gjetur marrëveshjen për ndërprerjen e bashkëpunimit përpara kohe, me kontratën e lojtarit që ishte menduar të skadonte në vitin 2023.

Sanchez do të përfitojë jo pak por 5 milionë euro. Sipas mediave, ai do nënshkruajë në Francë me Marseille për 2 sezonet e ardhshme. Pritet zyrtarizimi.

Uuu

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: