Greqia vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ben me dije se në 24 orë janë regjistruar 20 507 raste te reja Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,762,870.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 108, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 22,476 vdekje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: