A do jetë 2020 viti juaj? Si do jetë jeta në këtë vit çift, në dashuri, punë e familje? Ka disa parashikime dhe këshilla që mund t’ju ndihmojnë por edhe lajme të mira. Ky është parashikimi për Luanin dhe Virgjëreshën për vitin 2020 nga astrologu Jorgo Pulla.

LUANI
Të përgjithshmet: Shenja e Luanit për vitin 2020 na tregon se në fillim të vitit, Dielli, i cili është Mbreti i Zodiakut, rregullon shenjën tuaj të zodiakut. Bashkimi i planetëve të mëdhenj duket se ndodhet në shtëpinë e 6-të që përfaqëson jetën e përditshme, mjedisin e punës, performancën, zakonet, sjelljen dhe marrëdhëniet vëllazërore. Kjo do të thotë që për vitin 2020 mund të prisni ndryshime të rëndësishme. Por, së bashku me ndryshimet, vijnë sfida të reja. Sfidat mund të jenë ose ekonomikisht ose në frontin e punës. Por gjëja e rëndësishme që duhet të dini është se asgjë nuk ka për të humbur. Qëndroni të qetë dhe përpiquni të mos shqetësoheni për gjërat e vogla pa peshë pa asnjë arsye. Një mendje e qetë do t’ju ndihmojë të luftoni më mirë në këtë fazë. Por për këtë, ju duhet të pranoni dobësitë tuaja dhe pastaj të përpiqeni të përmirësoni veten. Për juve Luan të dashur për vitin 2020, sipas parashikimeve vjetore astrologjike, do të jetë një vit i mirë dhe nuk ka asgjë të vështirë për t’u shqetësuar. Shmangni marrjen e vendimeve të mëdha në lidhje me blerjen dhe shitjen e pronave. Nga data 5 mars e deri në fillim të prillit, më 2 prill, ju mund të keni disa çështje me pronësinë tuaj. Injoroni çdo marrëveshje të pasurive të patundshme që vijnë gjatë kësaj periudhe edhe pse mund ta keni të nevojshme. Nga mesi i prillit e tutje, gjithçka ka filluar të lëvizë në favorin tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të mbyllni të gjitha marrëveshjet në pritje të pronave dhe të zgjidhni çdo çështje me ato.

Gjithashtu duhet të bëni pak kujdes në periudhën  e vjeshtës, mos bëni asnjë lloj “dhënie dhe marrje” në lidhje me pronën tuaj midis 10 shtatorit dhe 14 nëntorit. Në atë kohë, shmangni marrjen e vendimeve të nxituara për blerjen dhe shitjen e pronave. Merrni kohën tuaj dhe mendoni para se te vendosni, përpara se të merrni vendimin përfundimtar.

Pas 29 qershorit, pasi marsi hyn në shenjën e vet tek Dashi dhe lëviz në shtëpinë e 9-të, e cila ndër të tjera është e lidhur me zgjerimin e horizontit të individit, fati i mirë duket se është në anën tuaj. Shitjet janë duke u përmirësuar, puna juaj vlerësohet bazuar në vlerën tuaj dhe për pjesën më të madhe, gjithçka shkon mirë siç e kishit planifikuar. Gjatë kësaj kohe një fllad progresi ju rrethon dhe jeta juaj do të rrjedhë pa asnjë problem.

Dashuria: Më tepër ndikime nga më të ndryshmet kanë ata që nuk kanë patur ende një lidhje, së shpejti do të takojnë dikë që do ta bëjë zemrën e tyre të ndjehet e plotësuar. Por nuk do të jetë e lehtë të fitosh zemrën e të dashur/ës/it menjeherë. Kjo kërkon kohë dhe përkushtim, duhet të bindësh me fakte të dashur/in/ën tuaj që e dëshiron dhe dashurinë tënde e meriton.

Sipas horoskopit të shenjës suaj për  vitin 2020, do t’ju duhet ca kohë dhe ju duhet të bëni disa përpjekje për të parë se sa e rëndësishme është për ju lidhja apo për juve që jeni ende në një shoqëri e që nuk keni një lidhje. Në komunikim ju duhet t’i shprehni ndjenjat tuaja të sinqerta personit me të cilin dëshironi të jeni. Afërdita  do të jetë në Binjakë nga 4 prilli deri më 13 qershor dhe do t’ju mbështesë shumë në njohje dhe në lidhjet tuaja. Ju me siguri do ta gjeni gjysmën tjetër për vitin 2020!

Ky është viti i përsosur për t’i propozuar të dashur/it/ës tuaj ose caktoni një datë martese, por do të duhet të prisni disa muaj të paktën 3 muaj nga fillimi i njohjes, sepse ka vështirësi. Në gjysmën e parë të këtij 3-mujorshi duhet të jeni të durueshëm. Sipas parashikimeve astrologjike të shenjës suaj për vitin 2020, për juve që synoni të kërkoni dorën e të dashur/it/ës tuaj për martesë, mund të duhet të prisni që kjo fazë të përfundojë. Por pas shtatorit, kushtet ndryshojnë, dhe ju jeni mjaft me fat që marrëdhëniet tuaja t’i çoni në nivelin tjetër. Për ata që planifikojnë një martesë ose duan të propozojnë dikë, kjo është koha më e përshtatshme. Kur bëni një propozim martese, të keni trëndafila me vete, është një mënyrë e shkëlqyer për të trajtuar situatën dhe për ta bërë partnerin tuaj të lumtur. Në ceremoninë e dasmës përpiquni të bëni diçka të madhe, por edhe të thjeshtë, rëndësi ka zemërbardhësia në një njohje apo lidhje.

Karriera dhe financat: Në fillim të vitit 2020, sipas horoskopit të kësaj shenje,  do të përballeni me disa sfida në frontin profesional. Projektet e papërfunduara dhe të reja po grumbullohen dhe mund t’ju duhet më shumë kohë për t’i përfunduar ato. Mundësitë i keni që t’ia arrini qëllimit, por është mirë të anashkaloni debatet që të çojnë në grindje, shmangni çdo konflikt me kolegët ose eprorët tuaj, pasi kjo do të ketë pasoja të pakëndshme për punën tuaj. Përsa kohë që qëndroni të përqendruar, do të jeni në gjendje të mbaroni në kohë punët që keni marrë përsipër, nuk do të ketë asnjë problem. Presioni ndaj biznesit nuk do të mungojë këtë vit; sigurohuni që të jeni të qetë sepse juve dini shumë mirë t’i jepni zgjidhje kur ndodhin probleme. Kur ndiheni shumë të stresuar, mos harroni të bëni pushim dhe të merrni frymë ose të bëni ndonjë udhëtim të shkurtër për t’u relaksuar edhe pse do të përballeni me një konkurrencë të fortë. Sipas parashikimeve astrologjike për shenjen tuaj për vitin 2020, mund t’ju duhet të zvogëloni marzhin tuaj të fitimit. Kjo është një mënyrë për të tërhequr më shumë klientë me qëllim që konkurrentët tuaj të kuptojnë që ju jeni një kundërshtar i fortë. Ndërsa Saturni kalon në shtëpinë e 7-të, që ka të bëjë me partneritete dhe konkurrencë, idetë novatore do të fillojnë të formohen në mendjen tuaj që do t’ju japin zgjidhje. Në të njëjtën kohë, megjithatë, disa pengesa mund të shfaqen nëse nuk i kushtohet vëmendje e duhur. Nëse punoni me partner, do të ishte e këshillueshme që të diskutoni të gjitha planet me të dhe më pas të vazhdoni më tej sepse ju jeni perfekt në partneritet. Thojini qartë mendimin tuaj dhe sigurohuni që të dy të jeni në të njëjtën mendim dhe planet t’i bëni bashkë. E vetmja gjë është e sigurt se ky vit  ja u bën ëndrrat realitet.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Duke parë pozicionet e planetëve, mund të themi me siguri se viti 2020 ka disa lajme të shkëlqyera për ju. Ekziston një zhvillim domethënës në personalitetin tuaj. Sipas horoskopit të shenjës suaj për vitin 2020, yjet ju ndihmojnë shumë këtë vit. Ndërsa Mërkuri hyn në Binjakët nga mesi i muajit maj, në këtë periudhë juve do të jeni më shumë të interesuar për karrierën tuaj dhe si  sipërmarrës i rëndësishëm do të gjeni një mënyrë për të rritur të ardhurat tuaja. Është një periudhë perfekte me ndihmesën e planetëve, është më se e sigurt për të rritur perspektivat tuaja. Sipërmarrës të ndryshëm mund t’ju kërkojnë bashkëpunim në fusha të ndryshme. Edhe pse mundësitë i keni por është mirë që ta mendoni më parë pastaj të vendosni për gjërat që ju interesojnë në lidhje me punën dhe ekonominë. Do të keni mundësinë të ecni shumë përpara në marrëdhënie me punën edhe pse do të keni debate me konkurrentët tuaj. Marrëveshjet dhe bizneset e reja duket se po fitojnë terren. Ana ekonomike duket se është në rrugë të mbarë. Ky vit është një vit i mbarë për juve të kësaj shenje në çdo aspekt, për të tre dhjetëditëshat  e kësaj shenje do të kenë shumë mundësi për të provuar vlerën e tyre të punës dhe pse jo një ngritje në detyra të ndryshme. Nëse filloni të shprehni mendimet tuaja dhe shkëmbeni ide, atëherë do të zbuloni se të gjithëve në punën tuaj do t’u bëjë përshtypje. Punëdhënësit e dinë se sa punëtor dhe i  drejtë jeni dhe  juve fitoni respekt. Ju gjithashtu mund të merrni një rritje rroge të  papritur. Por çfarëdo që të planifikoni të bëni, bëjeni atë në gjysmën e parë të vitit. Planetët nga 29 qershori deri në fund të vitit do të kenë mundësi të stabilizojë anën tuaj ekonomike dhe do të menaxhoni si duhet financat tuaja. Shikohet një periudhë e mirë nga gjashtëmujori i dytë i vitit, ku për juve që dëshironi të bëni ndryshime në punën tuaj, koha është ideale, por planifikoni punët që doni të realizoni dhe mundësitë që do ju jepen gjatë kësaj periudhe, vetëm bëni pak kujdes nga shpenzimet e tepërta.  Nëse arrin të dallosh mes asaj që është e dobishme dhe asaj që nuk është, do të kuptosh që mund të kursesh shumë para për të ardhmen. Filloni të lini mënjanë disa nga të ardhurat tuaja çdo muaj për shpenzimet që mund të mos i keni parashikuar dhe  në fund do të dilni të fituar.

Dashuria: Sipas horoskopit tuaj Virgjëresha të dashura për vitin 2020, në dashuri kanë më shumë fat të martuarit që do të gëzojnë një marrëdhënie të mrekullueshme me bashkëshortin e tyre për juve që jeni në pritje për një shtatzënie është koha e duhur në muajt mars, qershor, shtator. Ngrohtësia dhe të kuptuarit e marrëdhënies suaj do t’i bëjnë të ndiheni mirë dhe të keni një vazhdimësi perfekte. Për juve që nuk keni ndonjë lidhje për momentin apo për juve që keni pasur problem në lidhje duket se ky fillim viti do të ketë surpriza për juve të kësaj shenje. Disa çështje të vogla mund të bëjnë që ju të shikoni me qartë dhe të zgjidhni çdo keqkuptim me të dashur/ën/in tuaj. Sidoqoftë, dashuria juaj për njëri-tjetrin do të kapërcejë të gjitha pengesat e tjera. Gjërat mund të vështirësohen në një moment, mund të jetë në muajin tetor. Por sido që të shfaqen problemet, do të jeni në gjendje t’i trajtoni me siguri dhe besim. Për juve që jeni në një lidhje serioze ka shumë të ngjarë ta zyrtarizoni lidhjen tuaj dhe të bëni plane serioze martese. Për pjesën më të madhe të vitit, Jupiteri i ka sytë në shtëpinë e 11-të, e cila merret me marrëdhënie. Marrëdhënie domethënëse ku gjithçka shkon sipas planifikimeve tuaja. Ata që janë vetëm, së shpejti do të gjejnë dikë me të cilin mund të ndajnë shpirtin e tyre dhe të provojnë dashurinë dhe ngrohtësinë që meritojnë. Në përgjithësi, nuk do të kenë problem, gjithmonë ka një zgjidhje. Ajo që do bjeri në sy për këtë vit do të jenë lidhje të rëndësishme emocionale. Shumë mbarësi ju sjell ky vit në dashuri.

Karriera dhe financat: Sipas horoskopit të shenjës suaj për vitin 2020, Mërkuri, i cili është kryekomandanti juaj, ndodh që të zotërojë portofolin e 10-të të shtëpive në profesion, punë, ambicie dhe reputacion. Shtëpia e 10-të ka të bëjë me ambiciet, pritjet, suksesin, arritjet, njohjen. Ky tranzit planetar është shumë i rëndësishëm. Le t’i shikojmë gjërat nga ana tjetër. Në pjesën e parë të këtij viti nuk do të ketë siklet në frontin profesionist. Duket se nuk ka problem as në frontin e punës. Planet tuaja po shkojnë mirë dhe kolegët tuaj janë të impresionuar nga puna juaj. Asgjë nuk duket se shkon keq, dhe për sa i përket punës kjo është një nga fazat më të mira të jetës tuaj. Do të keni shumë mundësi për një perspektivë më të madhe të rritjes. Nëse jeni punonjës ka një shans të mirë që do të gjeni një punë më të mirë. Ju i keni të gjitha mundësitë për punë të reja për nisma të reja. Vendimet që lidhen  me punën gjatë kësaj kohe do të rezultojnë të frytshme. Ata që drejtojnë biznesin e tyre duket se janë të lumtur! Sipas parashikimeve astrologjike të shenjës suaj të Virgjëreshës për vitin 2020, do të keni negociata fitimprurëse të cilat do ju  trokasin në derën tuaj dhe kënaqësia dhe e drejta juaj ka për të triumfuar miq të nderuar të Virgjëreshës. Marrëveshjet e mëdha sjellin fitime të mëdha. Ky vit duket se është jashtëzakonisht bujar për ju. Pozicionet e planetëve duket se e bëjnë magjinë e tyre. Tani gjithçka që duhet të bëni është të përmirësoni reputacionin tuaj si një person i besueshëm biznesi. Vazhdoni të synoni që klientët të jenë mbreti juaj dhe ju duhet të bëni gjithçka për t’i falënderuar ata. Nëse e kuptoni  këtë mesazh, asnjë pengesë nuk do të keni në rrugën tuaj. Por le të shohim se çfarë është parashikuar për pjesën e dytë të vitit në aspektin profesional. Në korrik, pozicionet planetare mund të shkaktojnë ngadalësime në treg. Nga korriku deri në fund të vitit 2020, aspektet astrologjike të planetëve mund të ngadalësojnë fluksin e të ardhurave dhe ndonjëherë ju do të ndiheni se jeni në vështirësi. Por nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Mbani temperamentin tuaj dhe vazhdoni të punoni si më parë. Gjërat mund të përkeqësohen nëse humbni qetësinë dhe bëheni të stresuar. Vazhdoni me mendimet pozitive dhe gjithçka përmirësohet në të mirën tuaj. Gjithçka do të shkojë mirë. Rezultatet pozitive do të vijnë përsëri, ato do të vonohen vetëm për një farë kohe dhe nuk ka asgjë tjetër për t’u shqetësuar!

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb