SHBA ka dërguar 18 avionë civilë për të ndihmuar në evakuimin e qytetarëve nga aeroporti i Kabulit.

Në fakt, avionët nuk do të ulen në Kabul, por do të ndihmojnë në transportimin nga vendet e treta.

Mijëra qytetarë presin ende në aeroport për t’u larguar teksa situata këtë të dielë ka qenë më e qetë.

20 persona kanë vdekur deri më tani nga trazirat në aeroport pas marrjes së kontrollit të vendit nga talebanët.

(BalkaNWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb