Forcat e armatosura amerikane po përgatiten të testojnë një raketë të re jobërthamore për të sfiduar Rusinë në Europë, raporton rrjeti i njohur informativ amerikan, CNN.

Këto teste do të zhvillohen ndërsa Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten të tërhiqen zyrtarisht nga traktati INF me Rusinë, që i jep fund një marrëveshjeje historike.

Analistët kanë frikë se testet amerikane mund të përfaqësojnë fillimin e një gare të re armatimesh me Rusinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: