Shkatërrimi i digës Nova Kakhovka në Ukrainë ka shkaktuar vdekjen e tre personave. Lajmi ëhstë bërë i ditur nga kryetari i bashkisë së Oleshky, Yevhen Ryshchuk.

“Tre persona kanë vdekur. Ata u mbytën pas shkatërrimit të digës Kakhovka, tha ai.

Mijëra të tjerë janë evakuar nga zonat e përmbytura. Sakaq Ukraina akuzon Rusinë për incidentin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: