Rreth 1 mijë shtetas amerikanë janë shpallur non grata nga Rusia duke u ndaluar atyre hyrjen në vend.

Në listën e individëve të sanksionuar, duke përfshirë disa politikanë, mjekë, aktivistë dhe gazetarë.

Numri 80 i listës është edhe ish ambasadori amerikan në Azerbaixhan, Matt Bryza i cili së fundmi ishte edhe në Tiranë, teksa shoqëronte ish sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo.

Në këtë foto ai është në mes të Kryeministrit Edi Rama dhe ish deputetit socialist, Alket Hyseni, gjatë qëndrimit në Tiranë.

70

5122a02f D96c 4d15 93ff 65792c324028

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: