ITALI

Silvio Berlusconi shtrohet me urgjencë në spital. Lideri i Forza Italia nuk është ndier mirë dhe mëngjesin e së martës është shtuar në spitalin e San Raffaele në Milano shkruan Tgcom 24.

Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e ish-kryeministit italian. Ndërsa në nga shoqëruesit e tij tha se ai kishte dhimbje të forta në veshka dhe po mjekohet.

Kujtojmë që në vitin 2016 është operuar në zemër. Silvio Berluconi pak kohë më parë bëri me dije se do të kandidojë për deputet në Parlamentin Europian, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 26 maj të 2019-ës.

Ditën e sotme rreth ore 14: 00, 82-vjecari do të dilte në një konferencë për shtyp ku do të bënte prezantimin e kandidatëve të Forza Italia-s

(er.cu/alkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb